Oferta edukacyjna w ramach czesnego
sensoryka
Integracja sensoryczna to proces, którego celem jest dostarczanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów informacji do mózgu, który rozpoznaje je, przekształca oraz integruje ze sobą, jak również z wcześniejszymi doświadczeniami. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju.
Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu.
język angielski
Język angielski to obecnie podstawa komunikacji, dlatego warto aby dziecko zaczęło naukę jak najwcześniej. Za pomocą piosenek, rymowanek przy których wykonujemy określone, często zabawne czynności dzieci osłuchują się z językiem.   Pomoce wizualne i dydaktyczne obrazując słownictwo używane w piosenkach, dzięki czemu dziecko może zanurzyć się w języku i poznawać go podobnie jak język ojczysty. Ważnym elementem zajęć  jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego etapu zajęć. Zwiększona częstotliwość zajęć 5 x 30 min pozwala osiągnąć zaskakujące efekty.
zajęcia muzyczno-taneczne
Ruch całego ciała w określonym rytmie wywołuje u dzieci poczucie harmonii, kształtuje wrażliwość na dźwięki. Maluchy nabierają świadomości własnego ciała, płynności i zwinności ruchów. Poprzez kontakt z muzyką rozwijają się u dziecka dodatnie cechy charakteru oraz zdolności poznawcze.
Zajęcia odbywają się codziennie.
zajęcia manualne
Wychowanie plastyczne jest koniecznym i nieodzownym czynnikiem wszechstronnego rozwoju dziecka. Kultura przeżyć, ich siła i jakość będą tym bogatsze, im wcześniej dziecko zacznie obcować ze sztuką. Pasuje ona znakomicie do procesu kształtowania osobowości i postawy otwarcia na świat. Podczas tych zajęć rozwijamy także małą motorykę dziecka.
Zajęcia odbywają się codziennie.
zajęcia ruchowe
Zabawa ruchowa jest prostą formą ruchu opartą na podstawowych ruchach motorycznych człowieka, jak chód, skok, czworakowanie czy pełzanie. Są one formą działalności ruchowej charakterystyczną dla wieku żłobkowego, najbardziej odpowiadającą potrzebom dziecka, wynikającym z właściwości jego rozwoju. Podczas tych zajęć dbamy przede wszystkim o rozwój dużej motoryki dziecka.
Zajęcia na świeżym powietrzu odbywają się na żlobkowym placu zabaw i w przestronnym ogrodzie, odosobnionym od osób trzecich.
bajkoczytanie
Mały człowiek spotyka codziennie wiele sytuacji nacechowanych emocjonalnie, a bajkoterapia pozwala mu je rozwijać.  To fantastyczna metoda, w której dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących zasad społecznych. Uczą się, znajdują potrzebne rozwiązania, próbują. Bajkoterapia buduje kompetencje i uczy odpowiedzialności oraz pomaga w niwelowaniu lęków. Jest doskonałym sposobem wsparcia dziecka.
klubiki tematyczne
Klubiki to różnorodne zajęcia tematyczne, które pozwolą dzieciom lepiej poznać świat. W ramach Klubu Małego Podróżnika dzieci zwiedzą państwa i poznają inne kultury. Klub Małych Kucharzy pozwoli wytężyć zmysły smaku i zapachu i przygotować przekąski. W Klubie Małych Odkrywców dzieci będą poznawać nowe przedmioty oraz zawody, a w ramach klubu Małego Ekologa będziemy sadzić i pielęgnować własne roślinki oraz warzywa.
Zajęcia odbywają się co piątek.
Oferta dodatkowa:
matematyka na wesoło

Istotą matematyki intuicyjnej  jest nauczenie dzieci rozróżniania ilości kropek lub innych znaków za pomocą świetnej zabawy. Przy zastosowaniu tej metody maluszek jest w stanie rozróżnić nawet bardzo zbliżone karty (np. kartę z 80 kropkami od tej z 90 kropkami), a regularne ćwiczenia mogą doprowadzić do naprawdę spektakularnych efektów.
Rozróżnianie to pierwszy, podstawowy etap w edukacji matematycznej i prawdziwy trening wyobraźni. Dziecko, które już od początku korzysta z możliwości swojego mózgu ma o wiele mniej trudności z bardziej skomplikowanymi działaniami na liczbach.
Zajęcia odbywają się 3 razy dziennie przez około 10 min.

język hiszpański

Język hiszpański  jest językiem urzędowym aż w 21 państwach. To język bardzo popularny na świecie, melodyjny i łatwo wpadający w ucho, dlatego oferujemy go dzieciom w nasyzm żłobku.
Podczas zajęć dzieci poznają nie tylko pierwsze słowa – to przede wszystkim dla malucha zanurzenie w język obcy, tak aby jego nauka wyglądała jak nauka języka ojczystego. Zajęcia są zróżnicowane i opierają się przede wszystkim na zabawach językowych.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu przez 30 minut.

czytanie globalne
Małe dzieci, które nie znają jeszcze liter i nie potrafią czytać, rozpoznają krótkie słowa jak obrazki. Układ liter i ich kształt traktują tak jak obrazek. W ten sposób zapamiętują wyrazy. w czasie zajęć wykorzystuje się plansze z prostymi słowami, takimi jak MAMA, TATA, KOT, PIES, STÓŁ itd. i pokazuje je dzieciom wypowiadając na głos napisane wyrazy. W ten sposób dziecko łączy obraz z dźwiękiem i utrwala sobie w pamięci to połączenie. Zajęcia odbywają się 3 razy dziennie przez około 10 minut.
Żłobek "Pakuś"